Результати чемпіонату ЦДНТ «Цифра» з шахів

Традиційно на весняних канікулах відбулася особиста першість учнів ЦДНТ «Цифра» у змаганнях зі швидких шахів. Були проведено два турніри за швейцарською системою – серед учнів молодших – 0–3 класів у 5 турів, а в абсолютній першості – в 7 турів.

Цього разу на онлайн-платформі lichess.org в турнірі 0–3 класів змагалися 51 учасник. Дещо несподівано з абсолютним результатом 5 з 5 можливих очок, продемонструвавши стабільну гру, закономірну перемогу здобув Рубан Тимур. Лиш на пів очка відстали Іван Савицький та фаворит турніру Дерменжий Олександр, які в особистій зустрічі зіграли внічию та посіли 2-ге та 3-тє місця відповідно. Найкращими серед дівчат стали Діана Дашко (високе 6-те загальне місце з результатом 4 очки), Красильникова Діана та Козинська Ніка (по 3 очки).

В абсолютній першості серед 45 учасників розгорнулася запекла боротьба, доля переможця визначалася на останніх секундах турніру. 6 перемог в перших 6 турах ще не гарантували перемогу в турнірі, оскільки у спину дихала численна група переслідувачів. В заключному турі граючи чорними фігурами проти Гліба Савчука, Артьом мав дещо гірше становище, але йому вдалося переломити хід партії на свою користь та здобути абсолютні першість у змаганнях – 7 з 7 очок! Не став зупинятися на досягнутому бронзовий призер турніру молодших класів Олександр Дерменжий, який набрав 5,5 очок та у підсумку виборов 2-е місце. Стільки ж очок, але дещо гірші додаткові показники відправили Вівчарика Данила на 3-тє місце. Змістовну гру продемонстрували дівчата, найкращою серед яких, набравши 4 очки, стала Варвара Щур, потрапивши при цьому в топ–10. Діана Дашко продовжила свій успішний виступ після перемоги у турнірі серед молодших класів і стала другою серед дівчат в абсолюті, набравши 4 очки. Поряд з нею, також здобувши 4 перемоги, в таблиці розташувалася Софія Гуз.

В цілому варто відзначити чесний і непоступливий характер боротьби на турнірі, про що свідчить незначне число нічиїх. Бажаємо всім учасниками продовжувати удосконалювати свою майстерність та отримувати насолоду від стародавньої мудрої гри!